AyselAzizYeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı ve iletişim camiasının duayen hocalarından Prof. Dr. Aysel Aziz’in “Siyasette Etkili İletişim Teknikleri” isimli yeni kitabı yayınlandı. Başlık yayınları arasında çıkan kitap, siyasette iletişimin önemine dikkat çekiyor.

Kitabın arka kapağında okuyucuya şu bilgiler sunuluyor: “İletişim ve onun aracı olan dil hakkında ne biliyoruz? Günlük yaşantımızı sağlarken iletişimimizi iyi kurabiliyor muyuz? Hele bir de üst yapı kurumlarından olan yönetime katılmaya, ülkeyi yönetmeye talip isek bu iletişimimizi ne kadar başarı ile yapıyoruz? Kısacası siyasete soyunmuşsak ya da soyunmak istiyorsak, siyasal aktör olmak; siyasetin içinde aktif rol üstlenmek istiyorsak nerede, nasıl konuştuğumuzu ya da konuşacağımızı biliyor muyuz? Bu konudaki eksikliklerimizin ya da fazlalıklarımızın, gereksiz söylemlerimizin farkında mıyız? Bu kitapta bu soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Siyasal iletişim konusundaki bu çalışma, yılların birikimi ile hazırlanmış, doğrudan siyasal aktörlere/siyasetçilere etkili_iletiimve diğer ilgililere yönelik bir çalışmadır. Çalışma, siyasetin içinde ya da bu işe hazırlanan, işin başında olan siyasal aktörlere/siyasetçilere seslenen bir el kitabı, rehberi niteliğindedir. Siyasal aktörlere/siyasetçilere iletişimin ne olduğu, nasıl işlediği, hangi yöntem ve tekniklerle topluma mesaj verileceği gibi bilgiler, kuramlara girmeden yazılmıştır. Ayrıca, kitapta siyasal aktörlerin/siyasilerin siyasal iletişimde bulunurken neleri yapacakları, nelere özen göstermeleri, neleri yapmamaları gerektiği anlatılmıştır…”

Kitapla ilgili daha geniş bilgi için Tel: 0 212 293 07 05